(قـنــــــــــــــــــــــــاری)

با ما همراه باشید

نكاتي در مورد قناري

آواز قناري

 

برخي براي اينکه قناري خوش صدا داشته باشند جوجه قناري را از ابتدا آموزش مي دهند تا درست و زيبا خواندن را ياد بگيرد. براي آموزش دو راه وجود دارد يکي اينکه بوسيله يک قناري خوش صدا اين کار انجام شود، قفس قناري  خوش صدا را نزديک جوجه قناري قرار دهيد و بقيه قناريها را از آن محل دور کنيد تا جوجه قناري فقط صداي استاد خود را بشنود و ياد بگيرد . راه دوم بوسيله نوار ضبط صوت است ، به اين صورت که بوسيله يک تايمر که به ضبط صوت وصل شده نوار يک قناري خوش صدا در فواصل معين به گوش جوجه قناري مي رسد و او اين نوع خواندن را ياد مي گيرد در هر دو مورد آموزش نکته مهم اينست که جوجه غير از صداي مورد نظر صداي قناري يا پرندگان ديگر را ياد نگيرد.

بهترين دوران در تقويت صداي قناري دوران جوجگي اين پرنده است هر طور که در این دوران یاد بگیرد بخونه در نحوه خوندن قناری موندگارتره. مثل بچه آدم که هرطور تو بچگی کلمات رو یاد بگیره همونطور حرف می زنه. عربی یاد بگیره یا فارسی یا ترکی یا .... همونجور حرف می زنه.
پس اگه می خواین جوجه ها زیبا بخونن لازمه که در محیطی یا یک قناری خوش آواز اونها رو قرار بدین تا از صدای اون تقلید کنن ، و یا اینکه نوار صدای قناری واسشون بذارین . و دیگه هیچ صدای دیگه ای رو نشنون
.


البته عده ای علاقه دارن که صدای دیگر پرندگان هم در نغمه های قناری قرار بگیره. شما سعی کنین که از نغمه های معروف و ملایم و عامه پسند استفاده کنین موضوع دیگه در تقویت صدای قناری تقویت حنجره قناری و دقت در نوع غذا و تغذیه قناری است
.دادن دانه های پرچربی اصلا برای قناری خوب نیست از طرفی سبزیجاتی مثله برگ اسفناج برای این کار  مناسب است.


حتما تاکنون مشاهده کرده اید که یک قناری در مدت طولانی می خواند ولی قناری دیگری تا شروع به خوندن می کند در چند ثانیه خواندنش را رها می کند مثله آدمهاییه که نفس تنگی و آسم دارن. . پس مراقب قناریهای خود باشین که نه چاق شن و نه دچار سرماخوردگی . چون این دو و البته عوامل دیگه ای باعث تنگی نفس در قناری می شه و قناری هر چه قدرهم زیبا بخونه اما نفس نداشته باشه زیبایی صدایش احساس نخواهد شد.

                                              خريد قناري

براي خريد قناري حتما" از پرنده فروشي هايي كه مغازه تميز دارند خريد نماييد. شناخت قناري سالم بسيار آسان است در وحله اول , چشمهايش آبكي يا قي كرده نباشد و پاهايش بدون ورم و بدون پوست اضافه باشد. بالهايش افتاده نباشد و پرها. صاف و براق باشد.و در وحله دوم , از قفس فاصله بگيريد اگر قناري مريض باشد حالت پف كرده به خود مي گيرد و يا سرش را لاي بالهايش مي كند و اگر يك قناري به كف قفس رفت و در يك گوشه كز كرد بدانيد كه به درد نميخورد و سالم نيست.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط سعید  |